Nüüd avatud Eesti elurikkuse uus portaal!

Loodusvaatluste sisestamisest

Loodusvaatluste kuvamise eelduseks eElurikkus portaalis on vaatluste jõudmine PlutoF veebitöölauale.

Selleks on mitu moodust:

 • Kui olete regulaarne loodushuviline, ja tahaksite edaspidigi loodusvaatlusi sisestada, siis soovitame registreeruda PlutoF töölaua kasutajaks. Vaatluste mooduli leiate peamenüüst "Taksoni esinemine" => "Vaatlused" => "Lisa uus" (https://plutof.ut.ee/#/observation). Sisestamiseks kasutage liigirühmale vastavat vormi - "Vaatlus: lind", "Vaatlus: putukas" või "Vaatlus: vaikimisi". Pärast sisestust liigub vaatlus moderaatoritele kinnitamiseks või täiendamiseks. Kui te ei oska täpset liiki määrata, võiks vaatlusega kaasas olla meediafail, mille abil saaks spetsialist täpse määrangu anda.
 • Helivaatluste lisamiseks soovitame kasutada mobiilirakendust "Minu Loodusheli". Rakenduse leiate Android Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.loodusheli.mobile.helivaatlus&hl=et) või iTunes (https://itunes.apple.com/ee/app/minu-loodusheli/id1005229128?mt=8) keskkondadest. Sisselogimine toimub PlutoF kasutajakontoga, registreeruda saab ka otse mobiilirakenduses.
 • Kui te ei näe ennast pideva loodusvaatluste sisestajana, aga sooviksite huvitavast leiust ikkagi teada anda, tuleks saata elektrooniline kiri Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia meiliaadressile (loodusmuuseum@ut.ee). Kirjaga peaks kaasas olema ka pilt või video.

  Kirja sisu:
  - Teema: Loodusvaatlus
  - Vaadeldud liik
  - Vaatleja nimi
  - Vaatluse tegemise aeg
  - Võimalikult täpne asukoht (koordinaadid või kaardi link)
  - Märkused vaatluse kohta (vaadeldud isendite arv, tegevus, sugu, jm)

Lisaküsimuste korral palume saata elektrooniline kiri aadressile info@elurikkus.ut.ee.

eElurikkus Twitteris