Nüüd avatud Eesti elurikkuse uus portaal!

20. Oktoober 2017

Eesti elurikkuse uue portaali demo versioon

Alates 19. oktoobrist 2017.a. on aadressil https://demo.elurikkus.ut.ee avatud Eesti elurikkuse uue portaali demo versioon.

Otsustasime selle avada avalikkusele, et saada kasutajate tagasisidet ning ettepanekuid portaali edasiseks arendamiseks. Demo versioon ei asenda praegust eElurikkuse portaali enne kui tema funktsionaalsus ja töökindlus on praegusest portaalist paremad. Tõenäoliselt võib see võtta 3-6 kuud. Teiseks demo versiooni avamise eesmärgiks on anda elurikkuse portaali kasutajatele võimalus järk-järgult harjuda uue portaali võimalustega.

Demo portaal põhineb vabavaral Atlas of Living Australia, mille on kasutusele võtnud või võtmas 11 maailma riiki (https://www.gbif.org/programme/82953/living-atlases). Sellest tuleneb suuresti ka uue portaali väljanägemine ning andmete otsimise/kuvamise funktsionaalsus. Hetkel kuvatakse uues portaalis PlutoF platvormil talletatud andmebaase ja osaliselt ka GBIFi avaandmeid. Uus rakendus võimaldab andmeid otsida ja kuvada läbi uudsete vaadete. Iga andmekirje juures leidub link algandmetele PlutoF platvormil, kus andmete omanikud saavad ise muudatusi teha.

Uue portaali esilehel olevad piltidega kastid (ingl.k. tile) veel ei tööta. Välja arvatud kastides toodud üksikud lingid, mis koos pealkirjaga annavad aimu, millise sisuga veebileht siia tuleb. Meie eesmärk on muuta kastidega seotud veebilehed kasutajate kogukonna poolt arendatavateks. Portaali kasutajad võivad ise teha ettepanekuid uute temaatiliste kastide lisamiseks või ka eemaldamiseks.

Demo perioodi lõppedes hakkab süsteemide vaheline andmete uuenemine toimuma vähemalt korra tunnis. Hetkel toimub andmete uuendamine demo versioonis minimaalselt kord kuus.

Demo portaalis kuvatavad fotod pärinevad PlutoF platvormil hoitavatest andmebaasidest. Hetkel ei kuvata nende juures autorite nimesid, aga lubame, et need ilmuvad esimesel võimalusel. Kui keegi ei soovi, et tema pilti kuvatakse, andke palun sellest teada.

Tagasiside palume saata aadressile info@elurikkus.ut.ee.

Back

Tweets by eElurikkus